Katalog vybraných specialit z Gruzie

Gruzínská vína z produkce tradičních vinařství

Gruzie se právem může nazývat “kolébkou vína”, neboť archeologické nálezy poblíž Tbilisi velmi sofistikovaných vinařských artefaktů a peciček hroznů, které pocházejí z 6. tisíciletí před Kristem, potvrzují existenci vinohradnictví již před osmi tisíci lety. Původní předek révy vinné, Vitis vinifera sativa, rostl samovolně v celém zakavkazském regionu.

Budujeme fungující dlouhotrvající obchodní partnerství mezi naší společnosti a koncovými zákazníky, jehož základem jsou pečlivě vybrané kvalitní gruzínské produkty, které patří k těm nejlepším z této země. Osobním výběrem a následnými degustacemi získáváme stále více spokojených zákazníků.

Kindzmarauli je jméno pro červené polosladké víno z hroznů odrůdy Saperavi, které se pěstuje na vinicích v mikro-zóně Kindzmarauli v regionu Kakheti ve východní části Gruzie. Víno má charakteristickou tmavě červenou barvu s chutí tónů třešní a ostružin. Sametová a bohatá chuť je výborně sloučená s přírodní sladkostí samotné odrůdy.
Hodí se ke grilovanému masu a výborně se kombinuje s dezerty a ovocem.
Odrůda: Saperavi 100%
Původ: Kindzmarauli micro-zone
Region: Kakheti
Alkohol: 11 až 12%
Jedná se o nejpopulárnější název vína pro zákazníky z bývalého sovětského svazu.
Tuto nálepku si víno získalo svojí velmi příjemnou chutí, ke které se lidé velmi často vrací.

_mg_1866

Mukuzani  je jméno pro červené suché víno produkováné z vybraných hroznů odrůdy Saperavi, sklízené ve zvláštní mikro-zóně Mukuzani a Teliani, regionu Kakheti, ve východní části Gruzie. Má hlubokou, tmavě rubínovou barvu, s dobře vyvinutým charakteristickým buketem a plným aroma červených bobulovitých plodů. Bohatě vyzrálé ovoce na patře doplňují tóny hřebíčku, jeřábu a v závěru tóny červeného rybízu.
Doporučeno podávat k špízu z telecího masa a k vepřové šunce.
Odrůda: Saperavi 100%
Původ: Mukuzani micro-zone
Region: Kakheti
Alkohol: 13%
Zraje v dubových sudech min. po dobu 12 měsíců a více.
Z našeho pohledu se jedná 2 nejprodávanější víno u našich dosavadních zákazníků a to z důvodu jeho jemné suchosti přecházející po určitém čase do sladké chuti vyzrálého ovoce.
Jedná se o nejpopulárnější název vína pro zákazníky z bývalého sovětského svazu.
Tuto nálepku si víno získalo svojí velmi příjemnou chutí, ke které se lidé velmi často vrací.

Qvevri Rkatsiteli bílé suché víno překvapí hned na začátku nepřítomností výraznějších oxidativních tónů, vůně je naopak velmi příjemná lipově-medová, výrazná až těžká (to ano, ale bez výraznější přítomnosti těkavých kyselin) a v chuti pak najdete to co podle vůně očekáváte. Velmi příjemné a vyvážené víno jehož tóny jsou i v chuti medové a lipové, jemuž by sice slušela delší dochuť, ale i tak je to víno příjemné a velmi pitelné. Samozřejmě spíše pro příznivce těžších a výrazných vín. Ale ani obsah alkoholu, který je 13% není nijak fatální a plně odpovídá chuťového charakteru.

Qvevri Saperavi červené suché víno (což je ostatně odrůda, ze které se vyrábí většina gruzínských červených včetně Kindzmarauli, Mukuzani) bylo už podle vůně nazrálé, ale opět bez těkavých nebo oxidativních tónů. Ve vůni naopak překvapí tóny černých bobulí (černý rybíz, ostružiny) a jemný tón po hořké čokoládě. Jedinci s větší představivostí by určitě našli i stopy po rumu:-)) V chuti, která je příjemná, plná a lehce ovocná, drobně překvapí relativněkrátká dochuť, ale naopak výrazná příjemnost a pitelnost, kdy si víno vysloveně říká o dalšídoušky.

Qvevri Akhmeta červené suché víno je i pro nás novinkou, proto nebudeme víno hodnotit a necháme ho ohodnotit pouze Vás.

Limonády Zandukeli

Zandukeli je pravá Gruzínská limonáda připravená podle klasického receptu a technologie s nezapomenutelnou chutí a vůní. V Gruzii byly limonády odjakživa velice populární. Přírodní, vynikající chuť a vybraná kvalita Zandukeli je pokračovatelem těchto dlouhodobých tradic. Nové technologie a pokročilá výroba dovolují přinést do 21. stolení chuť, která byla vytvořená před více než 100 lety.

zandukeli

Limonáda Zandukeli
višeň

sklo 0,5L

Limonáda Zandukeli
citrón

sklo 0,5L

Limonáda Zandukeli
mango

sklo 0,5L

Limonáda Zandukeli
hruška

sklo 0,5L

Limonáda Zandukeli
vinná réva

sklo 0,5L

Limonáda Zandukeli
estragon

sklo 0,5L

Limonáda Zandukeli
creme-soda

sklo 0,5L

Limonáda Zandukeli
jahoda-banán

sklo 0,5L

Minerální a pramenité vody Sairme

Sairme znamená zdravé minerály a čistá voda pro každý den. Tato voda obsahuje mnoho minerálů prospěšných pro lidský organismus a je unikátní svou koncentrací vápníku, hořčíku a křemíku. Značka SAIRME nabízí zákazníkům vysoce kvalitní preventivní i léčebnou vodu plnou života, zdraví a síly. SAIRME je jedna z nejznámějších Gruzínských vod. Je přirozeně tvořená ve skalách v horách Sairme v oblasti Imreti. SAIRME perlivá nabízí jemné bublinky a překvapivě mírnou chuť. Zároveň obsahuje mnoho zdraví prospěšných minerálů a je doporučena pro regulaci metabolismu. SAIRME Springs je přirozeně tvořená v nadmořské výšce 2000 m. Pramenitá voda SAIRME Springs získala přírodní mineralizaci a filtraci z podzemních kamenů a kombinuje výhody přírodního původu s celkovým osvěžením organismu.

Minerální voda Sairme
perlivá

sklo 0,5L

Pramenitá voda Sairme
neperlivá

sklo 0,5L

Gruzínské čaje

Geografická poloha, klimatické podmínky, teploty, které se mění drasticky mezi létem a zimou určují jedinečný charakter gruzínského čaje. Díky přírodním faktorům, není nutné používat pesticidy a herbicidy a proto je Gruzínský čaj ekologicky čistý a životní prostředí není znečišťované. Myšlenka značky Gurieli se zrodila v roce 2008. Následovali dva roky intenzivní práce s výrobními manažery, pracovníky a farmáři, finančními institucemi, vládními úředníky a mezinárodními partnery – marketingovými společnostmi, prodejci a konzultanty. A v roce 2010, první balení značkového čaje Gurieli, vyrobeného z prémiových lístků zeleného čaje bylo možné nalézt ve všech obchodech po celé Gruzii.

Prince Gurieli
černý čaj
sypaný

100g

Prince Gurieli
zelený čaj sypaný

100g

Gurieli Export
černý čaj
sypaný

100g

Gurieli Export
zelený čaj
sypaný

100g

Gurieli Fruit
ovocný čaj sypaný

100g

Gurieli Herbal
bylinný čaj mátový
sypaný

100g

gurieli

Tradiční gruzínské omáčky

Omáčka
Tkemali
červená

450g

Omáčka
Tkemali
žlutá

450g

Omáčka
Tkemali
zelená

450g

Sacebeli

450g

etiketa-granatova-stava

Kořenící směsy a marinády

Adžika
s rajčaty

300g

Adžika
pálivá

150g

Adžika pálivá
ořechová

150g

Džondžoli

Džondžoli ve slaném nálevu

720g

Vinné listy

720g

etiketa-jonjoli

Zavařeniny

Meloun

640g

Ořechy

640g

Dřín

340g

Facebook